Vispasaules NVO dienas ietvaros Informatīvi izglītojošs pasākums Jelgavas NVO

Vispasaules NVO dienas ietvaros Informatīvi izglītojošs pasākums Jelgavas NVO

21. februāris, 2019

Vispasaules NVO dienas* ietvaros Sabiedrības integrācijas pārvalde aicina visus interesentus no Jelgavas nevalstiskajām organizācijām apmeklēt Informatīvi izglītojošo pasākumu, kas notiks 27.februārī pl.16:00 Sabiedrības integrācijas pārvaldes zālē (Skolotāju iela 8, 3.stāvs).

Tikšanās pamattēma būs Vispārējā datu aizsardzības regula un Fizisko personu datu apstrādes likums, un kā tie ietekmē personu datu apstrādes procesus nevalstiskajās organizācijās (NVO). Regula dod plašākas tiesības indivīdiem kontrolēt savus personas datus un nosaka stingrākus datu aizsardzības noteikumus organizācijām, kuras strādā ar personas datiem, tajā skaitā arī NVO. Jaunie normatīvie akti rada izaicinājumus juridiskos, IT un organizatoriskos jautājumos.

Pasākuma laikā tiks apspriesti šādi jautājumi:

 • Kā izpaužas personas datu apstrāde?
 • Kāda ir šī brīža situācija?
 • Kādas ir būtiskākās izmaiņas?
 • Kāda dokumentācija ir nepieciešama NVO?
 • Biežāk sastopamie problēmjautājumi.

Informāciju sniegs un uz jautājumiem atbildēs Latvijas sertificēto personas datu aizsardzības speciālistu asociācijas biedre, ZAB Sorainen juriste, sertificēta datu aizsardzības speciāliste Jūlija Terjuhana.

Otra pasākuma tēma būs Mobilā aplikācija «Jelgavas pilsēta».

Klātesošie uzzinās par jaunās aplikācijas izveidi, tās funkcijām, plānotajām priekšrocībām un iespējam, kā arī varēs izteikt savas vēlmes, ko varētu ieviest un papildināt šo aplikāciju tuvākajā nākotnē.

Jāatzīmē, ka ar aplikācijas palīdzību gan jelgavnieki, gan pilsētas viesi var iegūt informāciju par pilsētu, tuvākajiem pasākumiem, jaunākajām ziņām, ievērojamiem notikumiem un tūrisma objektiem.


*Vispasaules NVO diena ir starptautiska nevalstisko organizācijas diena, kas tiek atzīmēta katru gadu 27. februārī. No 2014.gada Vispasaules NVO dienu atzīmē dažādās Latvijas pilsētās, kā arī katru gadu nevalstiskās organizācijas un to sabiedrotie kā tradīciju atzīmē šo dienu daudzās valstīs dažādos kontinentos. Šajā dienā visā pasaulē cilvēki tiek iepazīstināti ar NVO darbību vietējā, nacionālā vai starptautiskajā līmenī un viņiem tiek stāstīts par nevalstisko organizācijas misiju. Vispasaules NVO diena ir starptautisks simbols, kas atspoguļo pasaules NVO vērtības, centienus un rezultātus, kas vērsti uz brīvības, sabiedrības balss, rūpēm par cilvēku drošību, rūpēm par izpostītām valstīm, rūpēm par dabu, cilvēces mantojumu, nākotni un tās vērtību atzīšanu.


Organizē: Jelgavas pilsēta  un JPPA Sabiedrības integrācijas pārvalde.                           

Organizatori informē - pasākuma laikā var notikt filmēšana un fotografēšana. Uzņemtais materiāls var tikt reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

 • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
 • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
 • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
 • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
 • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

 • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
 • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
 • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.