Zaļenieku pagasta iedzīvotāju biedrība

Zaļenieku pagasta iedzīvotāju biedrība

22. marts, 2024

Divdesmitais marts turpmāk būs svarīga diena Zaļenieku pusē, jo tieši šajā dienā tiek dibināta "Zaļenieku pagasta iedzīvotāju biedrība". Biedrības mērķu sarakstā ir ļoti daudz darāmo darbu sava pagasta uzlabošanai un pilnveidošanai.

2024.gada 20.martā Abgunstes muiža vēra savas durvis aktīvajiem iedzīvotājiem, lai kopīgi pārrunātu jautājumus, kas ir tas, ko paši biedri grib redzēt savā pagastā, kopīgi veidotu nākotnes vīziju, izvirzītu prioritātes, kā arī spētu saprast, kādi soļi sperami, lai runas spētu pārvērsties arī darbos. Vakaru papildināja Lauku partnerības Lielupe vadītāja Līga Švānberga, kura palīdzēja precizēt un saprast, kādas iespējas ir lauku iedzīvotājiem darboties kopā, kā arī dalījās ar ieteikumiem par to, kā lauzt priekšstatus, ka laukos nekas nav iespējams. Daudziem tas sniedza iedvesmu darboties un uzdrīkstēties būt aktīviem. Tālāk sekoja statūtu apspriešana un apstiprināšana. Tas palīdzēja uzreiz apzināties darba procesu un kopīgo uzdevumu biedrībai. Kad mērķi saskaņoti, laiks ievēlēt biedrības valdi, kas palīdzēs tos sasniegt.

Zaļenieku iedzīvotāju valdē tika ievēlēti: valdes priekšsēdētājs Jānis Avotnieks, valdes locekļi- Andris Kulbergs, Arnolds Brūders, Aras Noreika, Edgars Svētiņš, Mārcis Mauriņš, Valters Krūmiņš.

Priekšā ļoti daudz darba un laiks rādīs, kā vārdi pārvēršās darbos - lielos un mazos. Iepriekš veiktajā aptaujā apkopotās idejas būs par pamatu projektu tapšanai, talku tēmām un iniciatīvām virzīšanai uz pašvaldību.

Lielākā vērtība no kopā sanākšanas - apziņa, ka šāda aktīva, atvērta, pozitīva un jaudīga iedzīvotāju grupiņa jau ir milzu resurss. Katrs no 36 biedriem ir kādā no 6 tematiskajām darba grupām un ir gatavi ar pavasarīgu jaudu sākt darboties un turpināt jau labi iesāktās aktivitātes.

Biedrība ir atvērta jauniem biedru pieteikumiem, lai tās jauda un ietekme augtu. Interesentiem vērsties pie Jāņa Avotnieka -28373711, janis@abgunste.lv

 

Attēls no Pixabay

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.