Zemgales NVO centrs izsludina pieteikšanos ''Izcel līderi sevī''

Zemgales NVO centrs izsludina pieteikšanos ''Izcel līderi sevī''

2. jūlijs, 2020

Ko mēs meklējam? Zemgales NVO centrs, pirmreizējā neformālās izglītības procesa ietvaros izsludina konkursu un četrpadsmit jauno pilsoniskās sabiedrības aktīvistu un  līderu vietām. Mēs meklējam cilvēkus, kuri vēlas apgūt būtiskas zināšanas savas pilsoniskās aktivitātes pieredzes un prakses attīstībai. Attīstības galvenie posmi:

 1. Iespēja apmeklēt četrus #zoominārus par tēmām: līderība, inovācijas, sociālā inovācija un kritiskā domāšana.
 2. Dalība jauno līderu trīs dienu ##treniņnometnē, kur paredzēti izaugsmi veicinoši uzdevumi un būs radīta iespēja piedalīties nozīmīga pasākuma veidošanā, tādejādi apgūstot praktiskas iemaņas procesu organizēšanā, pieredzi darbā ar citiem cilvēkiem un iespēju īstenot savas idejas.
 3. Zemgales NVO foruma līdzorganizēšana un dalība ideju un resursu savienošanas ###ideotonā, kopā ar pieredzējušiem biedrību un nodibinājumu cilvēkiem, kuri ir pieredzes bagāti darboties kopā, lai ar risinājumiem un jauno līderu idejām apvienotos pilsoniskās sabiedrības aktivitātēs nākotnē.

Pasākumu kopuma mērķis: Sniegt jauniem (piedalīties var jebkādas vecuma grupas) pilsoniskās sabiedrības aktīvistiem iespējas apgūt praktiskas iemaņas, izmantojot inovatīvas mācīšanās metodes, kas nodrošina iespēju veikt izglītošanos individuālā zināšanu apguves un koprades procesā, veidojot reālu notikumu, kurā iesaistīt un parādīt savas apgūtās zināšanas.

Kā notiks attīstības process?

#Piesakies – ja esi pārliecināts, ka varēsi piedalīties visos apmācību procesa posmos, piesaki savu dalību, rakstot uz e-pastu vita@zemgalei.lv un vai aizpildot anketu līdz 10.07.2020. šeit: https://ej.uz/izcel_lideri_sevi.

#Piedalies – posmi – 1. Zoomināri – apmeklējums 100%; 2. Treniņnometne – dalība ar 100% savām idejām; 3. Dalība un Zemgales NVO foruma 2020 līdzorganizēšana;

#Organizē kopā – Tev būs iespēja ar savām jau esošajām, kā arī jaunajām zināšanām un prasmēm dalīties Zemgales NVO forumā, kura ietvaros notiks – ideotons ideju un darītāju tikšanās, iepazīsi NVO pārstāvjus no Zemgales un citām Latvijas vietām, lai nākotnē kļūtu par pilsoniski aktīvu cilvēku;

# Attīsties pats – Tev būs iespēja attīstīt savas idejas, gūstot atbalstu Zemgales NVO centrā un vai pievienoties aktīvām un zinošām organizācijām Zemgales reģionā.

 

13.07.2020. ZOOMINĀRS NR.1.

LĪDERĪBA

Mums ir nozīmīgi, ka Tu apzinies un izproti, ka par līderi nepiedzimst, bet par līderi, darot noteiktas lietas var kļūt pats. Kādi ir līderi? Ko viņi dara? Kā Tu vari izcelt sevī līderi.

Vieslektors: Āris Birze – kā top līderi?

Darām zināšanas: praktiska nodarbība Rasmas Pīpiķes vadībā.

Laiks: no plkst. 10:00 līdz 13:00.

 

14.07.2020. ZOOMINĀRS NR.2

INOVĀCIJAS

Mums ir nozīmīgi, ka Tu apzinies un izproti, ka inovācija nav katra ideja, kas kādam iešaujas prātā. Kas ir inovācija? Kur var izmantot inovācijas? Kā Tu vari radīt inovācijas, kas ir jēgpilnas un nozīmīgas?

Vieslektors: Vita BRAKOVSKA – kā radīt inovācijas?

Darām zināšanas: praktiska nodarbība Rasmas Pīpiķes vadībā.

Laiks: no plkst. 10:00 līdz 13:00.

 

15.07.2020. ZOOMINĀRS NR.3

SOCIĀLĀ IETEKME

Mums ir nozīmīgi, ka darbs, ko Tu dari pilsoniskās sabiedrības jomā vairo sociālo kapitālu un atrisina izaicinājumus sociālā jomā. Kā veidot sociālu ietekmi? Kā radīt lietas, kas nozīmīgas citiem?  

Vieslektors: Regita ZEIĻA – sociālie risinājumi nākotnei.

Darām zināšanas: praktiska nodarbība Rasmas Pīpiķes vadībā.

Laiks: no plkst. 10:00 līdz 13:00.

 

16.07.2020. ZOOMINĀRS NR.4

KRISTISKĀ DOMĀŠANA

Mums ir nepieciešams, ka jaunie līderi spēj atšķirt būtisko no nebūtiskā. Kā pielietot kritisko domāšanu diskusijās ar citiem? Kādi ir kritiskās domāšanas pamatelementi iepazīstot mediju saturu?

Vieslektors: Rita Eva NAŠENIECE

Darām zināšanas: praktiska nodarbība Rasmas Pīpiķes vadībā.

Laiks: no plkst. 10:00 līdz 13:00.

17.07.2020.

Jauno līderu tikšanās.

Pasākuma ietvaros visi jaunie līderi sanāks kopā, pirmo reizi satiksies un pavadīs kopā laiku, izzinot iespējas, satiekot iedvesmojošus cilvēkus, prezentējot sevi un gūstot izcilas emocijas no kopā būšanas ar cilvēkiem, kuri savu dzīvi velta pilsoniskās sabiedrības veidošanai Latvijā. Tikšanās notiks biedrības “Tuvu”” telpās Saules iela 2, Brankas, Ozolnieku novadā, LV-3042 no plkst. 10:00 līdz 16:00. Programma tiks nosūtīta katram dalībniekam pēc pieteikšanās pasākumu kopumam.

 

Aktivitātes notiek biedrības Zemgales NVO Centrs projekta “Kompleksi pasākumi Zemgales reģiona iedzīvotāju pilsoniskās aktivitātes veicināšanai” (projekta līguma Nr. 2020.LV/NVOF/MAC/032/19) ietvaros.  Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
KM_ZNVOC_LOGO_mazaks

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

Žurnāls

Žurnāls "Jaunatne"

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) katru gadu izdod žurnālu "Jaunatne", kuru izplata jauniešiem, jaunatnes darbiniekiem un citiem interesentiem. Žurnālu drukātā veidā bez maksas varat saņemt JSPA - Mūkusalas ielā 41, Rīgā....

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

 • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
 • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
 • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
 • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
 • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

 • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
 • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
 • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.