Zemgales NVO Centrs veiksmīgi veicnāja Jelgavas ģimeņu saliedēšanu

Zemgales NVO Centrs veiksmīgi veicnāja Jelgavas ģimeņu saliedēšanu

30. jūnijs, 2023

Zemgales NVO Centrs sadarbībā ar "RAF apkaimes biedrību", Jelgavas valstspilsētas pašvaldības izglītības iestādi "Jelgava Pārlielupes pamatskola" un biedrību "Jelgavas attīstībai" 2023. gada maijā un jūnijā organizēja īpašus ģimenes svētkus saturīga brīvā laika pavadīšanai ģimenes lokā, veicinot savstarpējo ģimenes locekļu saliedētību un ģimenisko vērtību apzināšanu.

Projekta ietvaros tika organizēti 2 ģimeniski pasākumi Jelgavā - Ģimenes svētki RAF apkaimē un Starptautiskā bērnu tiesību aizsardzības diena Jelgavas gājēju ielā. Šajos pasākumos tika sapulcēti visi ģimenes locekļi vienuviet, aicinot ģimenes aktīvi, atraktīvi un jēgpilni nosvinēt ģimenes svētkus, uzsverot ģimenes lomu sabiedrības attīstības veicināšanā.

13. maijā tika atzīmēti pirmie apkaimes svētki Jelgavas valstspilsētas vēsturē, kurus organizēja ''Zemgales NVO Centrs'' sadarbībā ar ''RAF apkaimes biedrību'' un ''Jelgavas Pārlielupes pamatskolu''. Ģimenes svētkos Pārlielupē ikvienam Jelgavas iedzīvotājam bija iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs, ko bija organizējuši un īstenojuši RAFa apkaimes iedzīvotāji - gan seniori, gan bērni un jaunieši, gan vietējās ģimenes. Pasākuma mērķis bija veicināt apkaimes iedzīvotāju sadraudzību, iesaisti vietējā kopienā ar svētkiem, kas, tuvojoties Mātes dienai un Ģimenes dienai, veicinātu ģimenes vērtību apzināšanu, godināšanu, kā arī radītu iespēju saturīgi pavadīt brīvo laiku ģimenes lokā. 

Lai svētki RAFa apkaimē būtu interesanti un aizraujoši visas dienas garumā, organizatori bija parūpējušies par dažādām aktivitātēm. Ikvienam bija iespēja pārbaudīt savu drosmi un lokanību, kā arī uzdrīkstēšanos un uzticību, pārvarot dažādas šķēršļu joslas un virvju trases profesionālu treneru vadībā. Savukārt savu radošumu un attapību ikviens bija aicināts likt lietā gan gleznojot, gan zīmējot un radot apsveikuma dāvanas un suvenīrus savām ģimenēm Radošajā stūrītī. Izzināt dabas materiālus, koka vecumu, izturību, kā arī uzmeistarot dekoratīvus dobju dekorus - vēja dzirnaviņas - ikviens varēja Eko un koka radošajās darbnīcās meistaru vadībā. Protams, neizpalika arī savas ģimenes foto sesija un iespēja uzņemt momentfoto ar draugiem un jauki pavadīt laiku sportiskā garā, izspēlējot dažādas tradicionālas vai mazāk zināmas spēles ģimenes, kaimiņu un draugu lokā Spēļu stūrī.

Par pirmajiem ''Ģimenes svētkiem Pārlielupē'' RAFa apkaimes biedrības viens no dibinātājiem - Kārlis Kindarēvičs saka: "Mums ir liels prieks un patiess gandarījums par lielo atsaucību. Arī diena bija fantastiska - saulaina, silta! Mēs ikdienā neesam svētku organizatori, taču centāmies, cik spējām. Tas, ka tajos piedalījās ap 300 apmeklētājiem, apmēram 120 ģimenes un arī izteica vēlmi pievienoties biedru lokam jauni Rafa apkaimes biedri, lai darītu šo kopienu spēcīgāku un jaudīgāku, ir tiešām vareni! Tas ir tikai sākums un liela atbildība darīt vēl labāk!.''

Savukārt 11.jūnijā Zemgales NVO Centrs sadarbībā ar biedrību ''Jelgavas attīstībai'' Driksas pagarinātajā gājēju ielā svinēja ''Ģimenes dienu''!

Atzīmējot Starptautisko bērnu tiesību aizsardzības dienu un izmēģinot pilotprojektu par gājēju ielas pagarināšanu Jelgavā, Driksas ielas posmā no Katoļu līdz Akadēmijas ielai notika radošās darbnīcas bērniem, tika spēlētas spēles, izteikti viedokļi par nepieciešamajiem uzlabojumiem Jelgavā un ģimenēm bija iespēja baudīt āra kino! Šajā pasākuma dalībniekiem bija iespēja iesaistīties piecās dažāda veida radošajās aktivitātēs. Grāmatu stūrītī varēja lasīt pasakas, baudīt pasaku stāstus, vērojot tos japāņu grāmatu teātrī, minēt pasaku tēlus, vecvārdus, detektīvromānu nosaukumus, pašiem izveidot savu pasaku un no origami locīt grāmatzīmes un sarežģītākas konstrukcijas. Mākslas stūrītī bija iespēja izmēģināt grafikas spiedes tehnikas, bet rotu stūrītī Jelgavas Senioru biedrība aicināja izveidot rotaslietas no pērlītēm, kartītes apsveikumiem un dažādus piekariņus no dzijas. Radošajā stūrītī veidojām skrūvju cilvēciņu piekariņus, taisījām roku puķītes, zīmējām, līmējām un visādi citādi radoši izpaudāmies. Jelgavas Daudzbērnu ģimeņu biedrība "Goda ģimenes" aicināja spēlēt bronzbolu - hokeja aktivitātes, kā arī gatavot apsveikumu hokejistiem, vienoties ģimeniskās sarunās un aptaujāja iedzīvotājus par nepieciešamajiem uzlabojumiem Jelgavā. Papildus radošajām aktivitātītēm varēja spēlēt lielformāta spēles, kas piesaistīja daudz interesentus. Uz lielā ekrāna baudījām latviešu multfilmu izlasi, bet vakara noslēgumā demonstrējām multfilmu gan bērniem, gan pieaugušajiem ''Mazais princis’’, ko izbaudīja ikviens skatītājs.

Biedrības ''Jelgavas attīstībai'' vadītājs Jānis Āboliņš par pasākumu komentē: ''Mums, kā pasākuma rīkotājiem, ir liels gandarījums par gājēju ielas pilotprojektu. Realizējās visas ieceres pat labāk, kā sākotnēji bijām plānojuši. Esam guvuši prognozētas un negaidītas atziņas un svarīgākais, ka esam saņēmuši pārliecinošu jelgavnieku atbalstu par nepieciešamām pārmaiņām Driksas ielā un Jelgavas centrā. Protams, prieks par atbalstu, bet  mēs lieliski apzināmies, ka Jelgavas centra problēmas neatrisinās vienas ielas atdošanu tikai gājējiem un pirms, ko tādu veikt nepieciešams vēl liels darbs, lai rastu optimālo saturu un formu ne tikai vienai ielai, bet arī piegulošajiem pagalmiem, infrastruktūrai un veidu, kur ieguvēji būtu arī esošie kvartāla uzņēmēji. Domājam, ka arī pārmaiņas dotu impulsu attīstībai pagaidām vēl tukšajiem un nīkuļojošiem īpašumiem. Ticam, ka kopīgā darbā mēs varam atdzīvināt Jelgavas centru. Veiksmes mums visiem!’’

Aktivitāšu īstenošana radīja kvalitatīva brīvā laika pavadīšanas iespējas ģimenes lokā un veicināja iesaistīto ģimenes locekļu savstarpējo saliedētību risinot uzdevumus, spēlējot lielformāta spēles, klausoties pasakas, vienojoties kopīgā kino skatīšanās un vienkārši kopā saturīgi pavadot laiku.

Zemgales NVO Centra vadītājs Uldis Dūmiņš uzsver, ka ''Jelgavas apkaimēs ģimenēm draudzīgi pasākumi ir būtiski - tas stiprina gan iedzīvotāju savstarpējo sadarbību, gan arī sniedz iespēju ģimenēm piedalīties lieliskā pasākumā! Ir skaidrs, ka šādi pasākumi tiks turpināti, turklāt ir svarīgi, ka rīkojam tos ne tikai Jelgavas centrā, bet tuvāk jelgavnieku dzīves vietai.''

Pasākuma rīkošanu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.