Ziemeļvalstu dienu Jelgavā ietvaros notiks seminārs “Biomasa. Enerģētika. Transports”

Ziemeļvalstu dienu Jelgavā ietvaros notiks seminārs “Biomasa. Enerģētika. Transports”

25. septembris, 2019

Šī gada septembrī un oktobrī Ziemeļvalstu vēstniecības Latvijā, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā un Dānijas kultūras institūts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, organizē Ziemeļvalstu dienas Jelgavā, lai veidotu ciešāku sadarbību ar Jelgavas pilsētas pašvaldību, stiprinātu reģionālo sadarbību, veidotu regulāru un koordinētu dialogu un rastu iespēju dalīties ar Ziemeļvalstu labās prakses piemēriem. Viens no programmā iekļautajiem pasākumiem būs seminārs “Biomasa. Enerģētika. Transports”, kas notiks 2019. gada 3. oktobrī plkst. 15:00 Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Lielā iela 2, 182.auditorijā.

Transports un enerģētika ir nozīmīgas nozares, kurās jāsekmē ciešāka Baltijas valstu un Ziemeļvalstu sadarbība un koordinācija, tāpēc seminārā piedalīsies gan pašmāju enerģētikas un transporta jomas eksperti, gan lektori no Ziemeļvalstīm. 

Fortum Latvia izpilddirektors Andris Vanags runās par Latvijas enerģētikas un klimata politikas mērķiem līdz 2030. gadam, bet Latvijas Lauksaimniecības universitātes studiju prorektors Aigars Laizāns uzstāsies par tēmu kādām jābūt Latvijas prioritātēm biomasas plašākai izmantošanai enerģētikas un transporta jomā.

No Ziemeļvalstu enerģētikas pētījumu centra uz Jelgavu būs atbraukusi Tūrila Meistāde (Torill Meistad), lai runātu par reģionālo perspektīvu biomasas izmantošanai enerģētikā un transportā, bet Dānijas Tehniskās universitātes Enerģētikas sistēmu analīzes grupas vadītājs Kenets Karlsons (Kenneth Karlsson) aktualizēs tēmu par politikas izmaiņām transporta sistēmas dekarbonizācijai.

Semināra darba valoda – latviešu un angļu, tiks nodrošināta sinhronā tulkošana.

Semināru organizē Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā un Latvijas Lauksaimniecības universitāte.

Lai piedalītos pasākumā, lūgums reģistrēties šeit https://ej.uz/cv9n

Pēc semināra visi dalībnieki tiks aicināti uz glāzi vīna un Ziemeļvalstu laikmetīgās arhitektūras izstāžu ''Ziemeļu identitāte'' un ''Ziemeļu pilsētas kvartāls'' atklāšanu.

Kontaktpersona: Maija Kāle, Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā padomniece, tālrunis: +371 26114496, e-pasts: maija@norden.lv             

Zemgales NVO centrs nodrošina organizācijas un ikvienu indivīdu Zemgalē ar aktuālāko, nozīmīgāko un piemērotāko informāciju un dažāda veida maksas un bezmaksas pakalpojumiem.

Bezmaksas pakalpojumi
Konsultācijas
Prakse / Brīvprātīgais darbs
Jauniešu informatīvais tīkls “EURODESK”
Informatīvie semināri un apmācības
Informatīvi pakalpojumi
Dators / Internets
Maksas pakalpojumi
Telpas / Aparatūra / Grafika
Drukāšana / Kopēšana / Skenēšana
Individuālas apmācības
Valodu kursi
Grāmatvedības pakalpojumi
Tulkojums
Semināri / Apmācības

Jauniešiem

EURODESK

EURODESK

Jauniešu iespēju ziņu lapa EURODESK ir lielākais jauniešu (vecumā no 13 - 30 g.v.) iespēju apkopotājs Latvijā (vairāk kā 1 300 tiešo saņēmēju). Mūsu pieeja jaunietim ir atbilstoša mūsdienu vērtībām - ziņas tiek atlasītas un apkopotas, ņemot vērā 3 pamatkritērijus: īsi,...

Brīvprātīgais darbs

Brīvprātīgais darbs

Eiropas brīvprātīgais darbs ir iespēja doties uz kādu no Eiropas valstīm un strādāt kā brīvprātīgajam bez maksas. Brīvprātīgais darbs nozīmē bezpeļņas darbu, taču jauniešiem 100% apmērā tiek apmaksāti ceļa un uzturēšanās izdevumi. Tā ir lieliska iespēja saprast, kas Tev...

Valodu kursi

Zemgales NVO Centrs piedāvā iespēju piedalīties valodu kursos Jelgavā un Rīgā.

Rīgā varam nodrošināt kursus sākot no 10 cilvēku grupām.

Zemgales NVO Centra valodu kursos:

  • vari izvēlēties sev piemērotākās valodas piedāvājumu atbilstoši savam zināšanu līmenim
  • apmācības notiek draudzīgā atmosfērā nelielās grupās, izmantojot neformālās izglītības metodes
  • uzsvars tiek likts uz sarunvalodu, kas mūsdienās iegūst arvien lielāku nozīmi gan mācību un darba, gan ceļošanas vajadzībām
  • dalībniekiem ir iespēja iesaistīties apmācību kursa veidošanā
  • katram dalībniekam tiek veltīta individuāla pieeja

Pieteikšanās:

  • Elektroniski sūtot pieteikumu uz e-pastu: info@zemgalei.lv (Norādīt: izvēlētais valodas klubs, pilsēta, kontaktinformācija (e-pasts un telefons))
  • Pa telefonu: 26044412 vai 63021910
  • Zemgales NVO Centra birojā (Lielā iela 15, Jelgavā - durvju kods 249)

Piedāvājam apgūt: angļu valodu A1/A2/B1 līmenī, itāļu valodu, krievu valodu un norvēģu valodu.